Svet.SlajderСветСвет.Портал

Нов Зеланд ќе ја легализира евтаназијата, но не и марихуаната

Граѓаните на Нов Зеланд на референдум се изјаснија против легализација на марихуана во рекреативни цели, покажуваат првичните резултати

Back to top button
Close
Close