0_Магазин.ПорталЗанимливости

Нов Зеланд: Доброволци спасија 40 насукани китови

Сепак, познавачите се загрижени дека ова може да се повтори и следните денови. Група од 49 кита се насукале на изолирана плажа на Јужниот Остров во Тасманското Море. Доброволците успеале да спасат 40 единки, а девет од нив угинале.

Back to top button
Close
Close