Svet.SlajderСветСвет.Портал

Нов вид на Ковид-19 откриен и во Канада

Властите во Онтарио вчера соопштија дека во канадската провинција се потврдени два случаи на новиот вид на Ковид-19, откриен во Велика Британија

Back to top button
Close
Close