0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Нов, уште посилен земјотрес во Нов Зеланд, со јачина од 7,4 степени според Рихтер

Нов, уште посилен, земјотрес денеска го погоди Нов Зеланд, овој пат со јачина од 7,4 степени според Рихтеровата скала, а епицентарот бил малку посеверно во океанот, во близина на островот Кермадек.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close