0_Спорт.ПорталSport.SlajderТенис

Нов термин за „Ролан Гарос“

ренд-слем турнирот во Париз ќе започне на 27 септември, според францускиот весник Париз.

Париз, 24 април 2020 (МИА) – „Ролан Гарос“ повторно го смени терминот на одржување заради пандемијата од коронавирусот.

Гренд-слем турнирот во Париз ќе започне на 27 септември, според францускиот весник Париз.

Отвореното првенство на Франција со стандарден термин 18 мај – 7 јуни првично беше преместен од 20 септември до 4 октомври, а според новите информации, турнирот ќе започне една недела подоцна и ќе трае до 11 октомври.

Таг
Back to top button
Close
Close