БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Нов телефонски разговор Дендиас – Чавушоглу за ситуацијата на Самос и во Измир

Взаемната понуда за помош, доколку биде потребно, ја повториле шефовите на грчката и турската дипломатија Никос Дендиас и Мевлут Чавушогу во нивниот, втор телефонски разговор по силниот земјотрес што ги погоди Самос и Измир, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close