Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Нов протест на студентите во Грција

Да се отворат факултетите, да не се воведе универзитетска полиција и да не се имплементира новиот закон за високо образование, изгласан во Парламентот, се барањата на грчките студенти за кои денеска, ќе одржат нов протест, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close