0_Спорт.ПорталФудбал

Нов повреден играч во Реал Мадрид

Шпанскиот репрезентативец станува уште едно име на „Сантијаго Бернабеу“ кој неможе да влезе во комбинација за составот на Зинедин Зидан. Во моментов, со различни повреди се и Тибо Куртоа, Ферлан Менди, Родриго, Хамес Родригез, Еден Азар, Лука Јовиќ, Марко Асенсио и Брахим Дијаз.

Back to top button
Close
Close