БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Нов негативен рекорд на Кипар, регистрирани 477 новозаразени

Во изминатите 24-часа на Кипар е регистриран рекорден број на нови случаи на Ковид-19 од почетокот на епидемијата, вкупно 477 новозаразени, а починаа уште три лица, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close