ЕвропаЕвропа.Портал

Нов „локдаун“ во Шкотска до пролет

Цела Шкотска од денеска е повторно затворена поради епидемијата на коронавирусот и најверојатно ќе остане така се до пролет, објави весникот Тајмс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close