Дописници МКДОпштински вести

Нов крст на новата камбанарија во манастирот во Рајчица

На денот на празнувањето на Христово Вознесение -Спасовден поставен е нов крст на врвот на новата камбанарија во манастирот „Свети Георгиј Победоносец“ во дебарското село Рајчица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close