0_Магазин.ПорталСцена

Нов албум на починатиот пејач Принс

Издавачката куќа „Сони“ објави дека следниот албум на Принс - „Welcome 2 America“ ќе излезе на 30 јули, пет години од смртта на познатиот американски музичар.

Back to top button
Close
Close