0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Носењето маска на отворено ќе стане задолжително и со закон, а групирањата се ограничуваат

Повеќе од два и пол часа пратениците - членови на собраниската Комисија за здравство расправаа за само еден амандман поднесен на измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести. За овој Закон, што се носи по скратена постапка и чии измени се поврзани со мерките за справување со коронавирусот, пратениците од владејачкото мнозинство поднесоа пет амандмани, а амандмани имаат и Алијанса на Албанците и Алтернатива.

Back to top button
Close
Close