0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Норвежаните повикаа на бојкот на Мундијалот во Катар 

Доколку Светското првенство започне идната година во Катар, тоа ќе се игра на гробишта. Цврсто веруваме дека мораме да одбиеме да патуваме таму, доколку Норвешка избори пласман преку квалификациите, изјави иницијаторот на предлогот Кенет Кјелснес, две недели откако британскиот весник „Гардијан“ објави дека над 6.500 странски државјани го загубиле животот работејќи во тешки услови на изградба на објекти што ќе бидат користени за Мундијалот во 2022 година. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close