0_Спорт.ПорталОстанато

Норвешкиот ски скокач Танде пуштен на домашно лекување

Норвешкиот репрезентативец во скијачки скокови, 27 – годишниот Даниел Андре Танде, кој пред две и пол недели доживеа тежок пад на скокалницата во Планица по што во бессознание беше пренесен во болница, денеска е пуштен на домашно лекување, соопшти Норвешката скијачка федерација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close