ЕвропаЕвропа.Портал

Норвешката премиерка апелира до граѓаните колку е можно повеќе да останат дома

Норвешката премиерка Ерна Солберг апелираше на граѓаните да избегнуваат патувања низ земјата и да останат дома колку е можно повеќе, согласно новите препораки и рестриктивни мерки воведени минатата недела, кои имаат за цел да го спречат ширењето на коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close