ЕвропаЕвропа.Портал

Норвешка воведува построги мерки, вклучително и за приватни собири

Поради најновото зголемување на бројот на новозаразени, Норвешка ќе воведе построги мерки во борбата против пандемијата, вклучително и ограничувања на приватни собири, соопшти премиерката Ерна Солберг.

Back to top button
Close
Close