Svet.SlajderЕвропа

Норвешка одбележува 10 години од масакрот на Брејвик

Норвешка денеска ја одбележува 10-годишнината од масакрите во Осло и на островот Утоја, кога антимигрантскиот екстремист Андерс Беринг Брејвик уби 77 лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close