Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Норвешка нема да дава вакцини од АстраЗенека на лица постари од 65 години

Норвешка нема да ја понуди вакцината АстраЗенека против Ковид-19 на лица над 65 години, соопшти денеска норвешкиот Институт за јавно здравје. Норвешка станува уште една европска земја која ја ограничува употреба на вакцината АстраЗенека.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close