Европа

Норвешка им позајмува вакцини на Шведска и на Исланд

Норвешка, која ја прекина употребата на вакцината Астра Зенека против коронавирусот, ќе им „позајми“ на Шведска и Исланд 216.000 дози на нивно барање, соопшти денеска норвешкото Министерство за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close