ЕвропаЕвропа.Портал

Норвешка го одложува обновувањето на економијата поради делта сојот

Норвешка вторпат го одложи планираниот завршен чекор за повторно ослободување на економијата од блокадата, поради забрзаното ширење на делта сојот на Ковид-19, соопшти Владата во Осло.

Back to top button
Close
Close