ЕвропаЕвропа.Портал

Норвешка ги затвора границите за неважни патувања

Властите во Норвешка од петок ќе ги затворат границите за сите патници чие пристигнување не е неопходно, изјави денеска премиерката Ерна Солберг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close