ЕвропаЕвропа.Портал

Норвешка е прва во светот според купени електрични автомобили

Норвешка минатата година стана прва земја во светот каде електричните автомобили сочинуваат повеќе од 50 отсто од регистрираните нови возила.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close