0_Magazinë.PortalKuriozitete

Norvegji: Pas argëtimit në një bunker nëntokësor, mbi 20 të helmuar

Më shumë se 20 persona kanë përfunduar në spital në Oslo, për shkak të helmimit me monoksid karboni gjatë argëtimit në një bunker nëntokësor.

Oslo, 31 gusht 2020 (MIA) – Më shumë se 20 persona kanë përfunduar në spital në Oslo, për shkak të helmimit me monoksid karboni gjatë argëtimit në një bunker nëntokësor.

Policia bëri të ditur se argëtimi rastësisht është zbuluar kur patrulla policore ka kaluar afër grupit të të rinjve pranë bunkerit të dielën në mëngjes. Ata janë habitur jashtëzakonisht.

Disa njerëz të tjerë së shpejti kanë dalë nga bunkeri dhe kanë kërkuar ndihmë mjekësore urgjente.

Sipas autoriteteve norvegjeze, besohet se helmimi është shkaktuar nga shkaktarë transmetues. dy policë, gjoja, kanë qenë midis të pranishmëve në argëtim.

Në zbavitjen me muzikë elektronike ka pasur rreth 200 persona. Policia u ka bërë thirrje të gjithëve të cilët kanë pasur problem me të përziera, kokëdhimbje dhe marramendje, të kërkojnë ndihmë mjekësore. ar/

Таг
Back to top button
Close
Close