0_Македонија.ПорталОпштество

Нормализиран сообраќајот на патот Струмица-Валандово

Сообраќајот на патниот правец Струмица-Валандово кај Куклишка крстосница е нормализиран за сите возила.

Cкопје, 20 февруари 2020 (МИА) – Сообраќајот на патниот правец Струмица-Валандово кај Куклишка крстосница е нормализиран за сите возила.

Сообраќајот беше во прекин половина час поради сообраќајна несреќа. рп/са/

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close