0_Спорт.ПорталОстанато

Норис неизвесен за трката на „Спа“ во Белгија

Пилотот на Мекларен, Ландо Норис, ја повреди ногата и е принуден при движење да користи ортопедско помагало. Се работи за повреда на левото стапало која може да го оддалечи од белгиското Гранпри.

Back to top button
Close
Close