0_Спорт.ПорталФудбал

Ноер прогласен за најдобар играч во финалето на Лига на шампиони

Европската фудбалска асоцијација – УЕФА го прогласи голманот на Баерн Минхен, Мануел Ноер за најдобар играч во финалето на Лигата на шампионите.

Нион, 25 август 2020 (МИА) – Европската фудбалска асоцијација – УЕФА го прогласи голманот на Баерн Минхен, Мануел Ноер за најдобар играч во финалето на Лигата на шампионите.

Баерн во неделата го совлада ПСЖ со 1:0 и по шести пат стана европски шампион.

Ноер победи во конкуренција на соиграчите Кингсли Коман и Тиаго Алкантара, како и дефанзивецот на ПСЖ, Маркинонс. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close