0_Sport,PortalFutboll

Noer për shtyrje të mundshme të pagës: Futbollistët mendojnë për atë se si më mirë të ballafaqohen me situatën

Kapiteni i Baern Munihut, Manuel Nojer ka folur për shtyrjen e mundshëm të pagës së futbollistëve të Bundesligës gjatë kohës së pezullimit të kampionatit gjerman për shkak të koronavirusit.

Munih, 18 mars 2020 (MIA) – Kapiteni i Baern Munihut, Manuel Nojer ka folur për shtyrjen e mundshëm të pagës së futbollistëve të Bundesligës gjatë kohës së pezullimit të kampionatit gjerman për shkak të koronavirusit.

“Sikur edhe çdo person tjetër në këtë kohë, unë dhe lojtarët tjerë mendojmë për atë se si më mirë të ballafaqohemi me situatën”, theksoi Noer.

Paraprakisht, kryeministri i shtetit federal Bavaria, Markus Zeder, propozoi shtyrje të pagës. sa/

Таг
Back to top button
Close
Close