0_Спорт.ПорталФудбал

Ноер нема намера да го напушти Баерн

Голманот на Баерн Минхен, Мануел Ноер зборуваше за ситуацијата со неговиот договор. Сегашниот договор важи до летото 2021 година.

Минхен, 11 февруари 2020 (МИА) – Голманот на Баерн Минхен, Мануел Ноер зборуваше за ситуацијата со неговиот договор. Сегашниот договор важи до летото 2021 година.

Претходно беше објавено дека Ноер не е задоволен од трансферот на Александар Нјубел од Шалке.

– Имам доволно време да разговарам со раководството. Нема сигнали досега, ништо што не можеме да објавиме. Фокусирани сме на освојување титули со Баерн. Ова е нашата цел. Не ги ставаме личните проблеми на прв план, изјави Ноер.

Германскиот репрезентативен чувар на мрежата во Баерн е уште од летото 2011 година. Оваа сезона, 33-годишниот Ноер има 26 настапи. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close