Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Ноќниот полициски час во Холандија останува на сила

Ноќниот полициски час во Холандија ќе остане на сила најмалку уште една недела, откако Апелацискиот суд во Хаг одлучи да расправа за законитоста на таа мерка на 26 февруари.

Back to top button
Close
Close