0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualePolitikë

Njëqind e tetëdhjetë shtetas të Maqedonisë së Veriut sonte mbërrijnë nga Boni

Një aeroplan me 180 shtetas të Republikës së Maqedonisë së Veriut pritet të aterojnë  sonte në mesnatë nga Boni.

Shkup, 30 mars 2020 (MIA) – Një aeroplan me 180 shtetas të Republikës së Maqedonisë së Veriut pritet të aterojnë  sonte në mesnatë nga Boni.

Këtë e publikoi Qeveria e Republikës së Maqedonisë në profilin e saj në Fejsbuk.

“Tetë autobusë janë të gatshëm, me dezinfektim të plotë dhe  me mbrojtjen e shoferëve. Në pajtim me protokollet për karantinë shtetërore, qytetarët do të drejtohen në hotel Drin në Strugë, ku do të kalojnë 14 ditë në izloim”, theksohet në publikimin. ar/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close