0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikë

Një vit nga anëtarësimi në aleancën më të fuqishme ushtarake, Stoltenberg: Jeni të rrethuar me 29 miq dhe aleatë

Republika e Maqedonisë së Veriut këtë fundjavë shënoi një vit nga anëtarësimi në NATO – familjen më të fuqishme ushtarake-politike të demokracive të zhvilluara, me ç’rast sekretari I përgjithshëm I Aleancës, Jens Stoltenberg porositi se vendi është aleate e vlefshme e Paktit, me vendin e vet në tryezën e NATO-s dhe zë I barabartë në formimin e vendimeve. Shënimi I përvjetorit zyrtarisht u rrumbullakësua mbrëmë, me hapjen e parkut të NATO-s dhe ekspozitë të fotografive para Ministrisë së Mbrojtjes, ku u shfaq themelimi dhe puna e Zyres së Aleancës për lidhje në vend, e cila zyrtarisht do të mbyllet.

Back to top button
Close
Close