BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Një tërmet mesatar regjistrohet në Zelandë të Re

 Një tërmet me intensitet prej 5,9 gradë sipas shkallë së Rihterit në mëngjesin e sotëm është regjistruar në ishullin jugor të Zelandës së Re.

Uelington, 25 qershor 2020 (MIA) – Një tërmet me intensitet prej 5,9 gradë sipas shkallë së Rihterit në mëngjesin e sotëm është regjistruar në ishullin jugor të Zelandës së Re.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në thellësi prej pesë kilometrave, ndërsa disa mijëra njerëz në rrethinën e Milfors Saundit e kanë ndjerë lëkundjen.

Nuk ka informacione për viktima eventuale dhe dëm të shkaktuar material. ar/ 

Таг
Back to top button
Close
Close