BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Një rast i konfirmuar i mutacionit brazilian të Kovid-19 në Greqi

Rasti i parë i mutacionit brazilian P.1.2 (VOC-21JAN-02) është konfirmuar në Greqi, dhe sipas mediave greke, rasti është regjistruar tek një burrë në Athinë, njofton korrespodentja e MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close
Close