0_Maqedoni.PortalPolitikëZgjedhjet presidenciale 2019

Një pjesë e mediave për rezultatet e raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë e Veriut

Rojters: Rezultatet tregojnë se kandidati pro-perëndimor për Maqedoninë e Veriut fitoi në zgjedhjet presidenciale.

5 maj 2019

Rojters: Rezultatet tregojnë se kandidati pro-perëndimor për Maqedoninë e Veriut fitoi në  zgjedhjet presidenciale.

Al Xhezira Balkans: Stevo Pendarovski është presidenti i ri i Republikës së Maqedonisë së Veriut.

B92: Pendarovski – presidenti i parë i Maqedonisë së Veriut.

Sputnik: Pendarovski u zgjodh presidenti i parë i Maqedonisë së Veriut.

BGNES: Qytetarët e Maqedonisë së Veriut kanë bërë ndryshimet e fundit institucionale në vend. Sot, ata morën “kështjellën” e fundit të ish-kryeministrit të arratisur Nikolla Gruevskit, dhe ky është institucioni i presidentit. Stevo Pendarovski është presidenti i parë i Republikës së Maqedonisë së Veriut.

 

 

Таг
Back to top button
Close
Close