BotëBotë.Portal

Një person vdiq në shpërthimin në afërsi të Teheranit

Të paktën një person e humbi jetën ndërsa dhjetëra janë plagosur në shpërthimin në një dyqan për bateri në afërsi të Teheranit, njofton televizioni shtetëror iranian.

Teheran, 11 shtator 2020 (MIA) – Të paktën një person e humbi jetën ndërsa dhjetëra janë plagosur në shpërthimin në një dyqan për bateri në afërsi të Teheranit, njofton televizioni shtetëror iranian.

Sipas mediave lokale, shpërthimi në rrugën Tohid, në jug të Nasimshaçqerit, u ka shkaktuar dëm të madh dhjetë automjeteve dhe 30 banesave.

Në vijim është hetimi për përcaktimin e shkaqeve të fatkeqësisë.

Таг
Back to top button
Close
Close