BotëBotë.Portal

Një përfaqësues i Koresë së Veriut e quajti kryeministrin japonez “idiot”

Koreja e Veriut e quajti kryeministrin japonez Shinxo Abe "idiot" sepse kohë më parë e kritikoi stërvitjen ushtarake të këtij vendi. Në deklaratën e përfaqësuesit të Ministrisë së Punëve të Jashtme, Abe është përshkruar si "idiot dhe negativ" me reagim tejmase të gjoja provës së hedhjes së artilerisë raketore gjatë javës së kaluar, gjegjësisht "si të ishte hedhur bombë bërthamore në territorin e Japonisë".

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close