BotëBotë.Portal

Një kiliane në moshën 111 e mposhti koronavirusin e ri

Një grua kiliane në moshën 111-vjeçare është shëruar nga koronavirusi i ri.

Santiago, 28 maj 2020 (MIA) – Një grua kiliane në moshën 111-vjeçare është shëruar nga koronavirusi i ri.

Më 12 prill, gruaja ëndërroi që ishte e sëmurë, ndërsa mjekët që e mjekuan thanë që mezi mund të shfaqte ndonjë shenjë sëmundjeje.

Sipas mjekëve, ajo kishte temperaturë të lartë vetëm një ose dy herë, por sëmundja nuk zhvillohej as nuk kishte kollë, ajo kishte vetëm probleme me frymëmarrjen.

Rasti i parë i Kovid-19 në Kili u regjistrua më 3 mars, ndërsa që atëherë gjithsej 77.900 njerëz janë infektuar dhe 806 njerëz kanë vdekur. ls/ab/

Таг
Back to top button
Close
Close