BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Një argjentinas me automjet është përplasur në ambasadën e Kinës në Buenos Aires

Policia argjentinase kumtoi se mbrëmë ka arrestuar një burrë 24 vjeçar pasi ai me automjet është përplasur në hyrjen e Ambasadës së Kinës në Buenos Aires.

Buenos Aires, 23 qershor 2020 (MIA) – Policia argjentinase kumtoi se mbrëmë ka arrestuar një burrë 24 vjeçar pasi ai me automjet është përplasur në hyrjen e Ambasadës së Kinës në Buenos Aires.

Në incident nuk ka të lënduar, ndërsa shoferi është arrestuar.

Sipas dëshmitarëve, ai ka thënë se ka mjet shpërthyes, ndërsa policia nuk ka gjetur asgjë.

Ndërsa një burim anonim nga Ambasada kineze deklaroi se burri ka kërkuar pranim, por pasi është refuzuar ka hyrë në automjet dhe është përplasur në derën e përfaqësisë diplomatike. sn/

Таг
Back to top button
Close
Close