EvropëEvropë.Portal

Një anije është përplasur në një platformë nafte në Detin Verior

Kompania norvegjeze për naftë dhe gaz "Ekvinor" mbrëmë i ka evakuuar punëtorët nga platforma e saj e naftës "Startfjord A"  në Detin Verior pasi në të u përplas një anije për furnizim.

Back to top button
Close
Close