Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Низа напади на банки и канцеларии на Нова демократија во Атина

Во четири различни атински населби, за помалку од половина час, непознати лица, на четири локации нападнале и нанеле штета на две канцеларии на Нова демократија и на две филијали на банки, а грчката полиција привела 25 лица, jави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close