Општински вестиСкопје

Низ општина Карпош ќе се засадат 200 ореви

Почна пролетната акција за засадување на 200 ореви во сите населби низ општина Карпош. Комуналните служби садат во близина на кејот на Вардар, во Карпош 4 долж улица „Желево“, Козле кај „Јуриј Гагарин“, на плоштадот „Делфина“ во Влае 2 и на улицата „Женевска“ во Тафталиџе 2.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close