0_Web_АктуелноСвет.ПорталСвет.Слајдер

Низ Калифорнија беснее пожарот „Дикси“, 2.000 лица повикани на евакуација

„Доколку се уште сте во вашите домови, треба да се евакуирате на исток, веднаш“, напиша шерифот на округот Плумас на Твитер, обраќајќи им се на жителите на Гринвил и Честер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close