0_Македонија.ПорталОпштество

Нивоата на повеќето реки под просекот за април

И покрај влажниот бран што ја зафати земјава, нивоата на повеќето реки се под месечниот просек. Поголеми промени нема ниту кај езерата, покажуваат денешните хидролошки мерења.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close