0_Спорт.ПорталФудбал

Ништо од трансферот на Дибала во Тотенхем

Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала, нема да замине во Тотенхем. Според ББС, клубот од Торино решил да се откаже од продажбата на 25-годишниот Аргентинец, иако порано беше објавено дека страните веќе постигнале договор.

Лондон, 8 август 2019 (МИА) – Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала, нема да замине во Тотенхем. Според ББС, клубот од Торино решил да се откаже од продажбата на 25-годишниот Аргентинец, иако порано беше објавено дека страните веќе постигнале договор.

Износот на трансферот требаше да изнесува околу 70 милиони евра.

Минатата сезона, Дибала со Јувентус одигра 42 натпревари, постигна десет гола и оствари пет асистенции.

Според италијанските медиуми, Јувентус може да го продаде Дибала во друг клуб. Конкретен интерес за него покажува францускиот шампион ПСЖ. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close