СветСвет.Слајдер

Нисан го продава уделот во Дајмлер за 1,15 милијарди евра

Јапонскиот производител на автомобили Нисан објави дека го продава својот удел од 1,54 проценти во германскиот автомобилски гигант Дајмлер за околу 1,15 милијарди евра

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close