0_Магазин.ПорталСцена

Нина Кравиц, Офенбах и С.А.Р.С. се меѓу првите учесници на бугарското издание на Егзит

Првите учесници на бугарското издание на Егзит се најавени од организаторите на настанот, кој ќе се одржи од 29 до 31 јули во градот Приморско. Повеќе од 50 изведувачи ќе настапат на четири сцени. Меѓу првите најавени учесници е едно од најважните имиња на светската електронска сцена Нина Кравиц, француското електронско дуо Офенбах и еден од најпопуларните бендови во алтернативниот рок С.А.Р.С.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close