0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Николовски во Ротимље: Се остварува визијата на Трајковски за мир и единство, членство во НАТО и евроинтеграција

Делегација на Владата составена од вицепремиерот задолжен за борба со корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси Љупчо Николовски и министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска, денеска присуствуваа во Ротимље, Босна и Херцеговина, на одбележувањето на 17-годинишнината од смртта на претседателот Борис Трајковски, членовите на кабинетот и на екипажот на авионот, кои на тоа место трагично ги загубија животите на овој ден во 2004 година, соопшти владината прес-служба.  

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close