0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Николовски: Вложуваме во рамномерен регионален развој за подобри услови за живот на граѓаните

Вицепремиерот за за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, заедно со министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и градоначалникот на Општина Крива Паланка, Борјанчо Мицевски, беа на локацијата кадешто започнува изградбата на пристапниот пат до Градските гробишта во Крива Паланка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close