0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Николовски: Разговараме со помали партии од коалицијата СДСМ – ДУИ за да падне оваа Влада

Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски вечерва во Дневникот на телевизија „Сител“ изјави дека партијата веќе бара предвремени парламентарни избори и оти нивниот план се состои од три чекори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close